انواع ماشین کاری

ماشین کاری

ماشین کاری چیست؟

ماشین کاری یک فرآیند نمونه سازی و ساخت است که با حذف مواد ناخواسته از یک قطعه بزرگتر، شکل دلخواه را ایجاد می کند. از آنجایی که یک قطعه با برداشتن مواد ساخته می شود، این فرآیند به عنوان تولید تفریقی نیز شناخته می شود. برای اطلاعات در مورد ساخت افزودنی، سوالات متداول همراه ما در مورد نمونه سازی سریع را بخوانید.

انواع مختلف ماشین کاری چیست؟

چندین دهه است که تکنیک‌های ماشین‌کاری مختلف وجود داشته است، اما اکثر آنها در سه فرآیند اصلی قرار می‌گیرند که هر کدام به ابزار خاصی و ماشین‌کار با تجربه نیاز دارند. آن ها هستند:

تراشکاری- تراشکاری یا تراشکاری شامل چرخاندن قطعه کار بر روی دستگاه است، در حالی که ابزار برش تک لبه ثابت می ماند. ابزار برش به آرامی به موازات محور چرخشی قطعه کار حرکت می کند و مواد را در حین حرکت حذف می کند.
حفاری – حفاری با چرخاندن یک ابزار استوانه ای به موازات محور چرخش قطعه کار، منجر به ایجاد یک سوراخ گرد می شود. سوراخ ایجاد شده به اندازه قطر ابزار مورد استفاده است.
فرزکاری – فرز کردن فرآیند حذف مواد با استفاده از برش های چرخشی از قطعه کار در یک حرکت تغذیه عمود بر محور چرخشی ابزار برش است. این یکی از رایج ترین اشکال ماشینکاری است که امروزه استفاده می شود.

قطعات ماشین کاری شده با سنگ به کمک فرآیند ماشین کاری تولید می شوند که در آن مواد از طریق ماشین ابزار از قطعه کار خارج می شوند تا شکل و اندازه مورد نظر مواد تولید شود. این قطعات کار به طور کلی از مواد جامد مانند فلزات، پلاستیک و لاستیک و غیره ساخته شده‌اند و احتمال دقت و دقت بیشتری نسبت به قطعات دست ساز دارند. آنها به راحتی می توانند بهره وری کسب و کار شما را افزایش دهند و در هزینه ها صرفه جویی کنند و هر بار قطعات کارآمد و دقیق را در اختیار شما قرار دهند.

یکی از رایج‌ترین نمونه‌های فرآیند ماشین‌کاری، قطعات ماشینکاری شده فلزی سفارشی است. از آنجایی که آنها قطعات ماشینکاری شده دقیق را برای کسب و کار شما فراهم می کنند، بنابراین نیاز به استفاده از ابزارها، پارامترها و تکنیک های مختلف برای کار ماشین ساز را کاهش می دهند.

قطعات ماشینکاری سفارشی مزایای زیادی را برای کسب و کاری که به دنبال قطعات ماشینکاری شده با کیفیت بالا هستند ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از:

دقت فوق العاده: معمولاً قطعات ماشینکاری سفارشی با کمک فناوری CNC تولید می شوند که بیشترین دقت و دقت را از نظر اندازه و شکل به آنها می دهد. قطعات ماشینکاری شده CNC برای تولیدکنندگان بسیار قابل اعتماد هستند زیرا دقت ابعادی، موقعیتی و شکلی فوق العاده ای را به محصول ارائه می دهند.

هر بار قطعات یکسان: طرح‌های قطعات ماشین‌کاری سفارشی در رایانه به‌عنوان داده ذخیره می‌شوند، بنابراین اگر یک کسب‌وکار قطعات یکسانی را بخواهد، یک ماشین‌فروشی CNC می‌تواند به راحتی آنها را تهیه کند. این بسیار ضروری است زیرا نه تنها در زمان با ارزش صرفه جویی می کند، بلکه قطعات 100٪ دقیق را در هر بار ارائه می دهد.