سنگ کاری و کنترل کیفیت
icpnqu;lity

واحد کنترل کیفیت

در شرکت ریخته گری زرین برنز دارای سه وظیفه است:

1- کنترل مواد

2- نظارت بر فرایند تولید.

3- کنترل کامل نهایی از خواص مکانیکی، متالورژیکی و مشخصات قطعات.

سنگ کاری و کنترل کیفیت

واحد کنترل کیفیت چیست؟

مسئولیت های واحد کنترل کیفیت، همانطور که در آیین نامه مقررات  مشخص شده است عبارتند از: … تایید یا رد کلیه اجزاء

کنترل کیفیت در ریخته گری چیست؟

عیوب ریخته گری. چکیده: کیفیت را می توان مطابق با نیازها، نیازهای مشتری درک کرد. در بازگشت، مستلزم لزوم تأیید این مطابقت، یعنی بازرسی کیفیت است.

ریخته گری با کیفیت چیست؟

هدف ریخته گری اصولی و با کیفیت ارائه یک ذوب حرفه ای و ارائه بهترین قالب‌ها به شما است.

کنترل کیفیت

هر مرحله در فرآیند ریخته‌گری فلز، از الگوسازی گرفته تا عملیات حرارتی، با دقت انجام می‌شود تا از مشکلاتی در سلامت، پرداخت سطح، خواص مکانیکی و ابعاد نهایی ریخته‌گری نهایی جلوگیری شود. با این حال، حتی ریخته‌گری‌هایی که با دقت ساخته می‌شوند باید برای کنترل کیفیت باید مجددا مورد بازرسی قرار گیرند.

مشکلات کوچک ممکن است به طور غیرمنتظره ای ایجاد شوند و بسیاری از ریخته گری ها نیازمندی های مکانیکی هستند که ممکن است توسط یک نقص پنهان تضعیف شوند. کنترل کیفیت ریخته گری به ریخته گری و مشتریان این امکان را می دهد که اطمینان حاصل کنند که ریخته گری با کیفیتی داشته باشند

روش‌های کنترل ریخته‌گری برای اطمینان از شناسایی هر گونه نقص پنهان در طول فرآیند تولید وجود دارد. برخی از عیوب معمول ریخته گری عبارتند از عیوب سطحی، عیوب گنجاندن و عیوب خنک کننده.

آزمایش مخرب

در هر دوره تولید، ریخته گری چند نمونه را انتخاب می کند و آنها را در معرض آزمایشات مخرب قرار می دهد. ریخته گری برش داده می شود و خواص فلز به دقت بررسی می شود. تستر به دنبال اجزاء، تخلخل و جمع شدگی خواهد بود. اگرچه آزمایش مخرب یک ریخته گری هیچ تضمینی در مورد سایر ریخته گری ها در اجرا نمی دهد، اما حسی از کیفیت کلی فرآیند را ارائه می دهد. فناوری‌های رادیوگرافی و اولتراسونیک اهمیت آزمایش‌های مخرب را کاهش داده‌اند، اما همچنان برای بازرسی کیفیت و ارزیابی در مورد یک اجرا استفاده می‌شود.

تست غیر مخرب (NDT)

آزمایش های غیر مخرب توسط کارگران ریخته گری، مشتریان و تکنسین های NDT انجام می شود تا صحت داخلی و خارجی یک ریخته گری را بدون آسیب رساندن به خود ریخته گری تأیید کنند.

بازرسی بصری

این روش از چشم انسان برای شناسایی عیوب سطحی استفاده می کند.