قیمت ریخته گری آلومینیوم
قیمت ریخته گری آلومینیوم با قیمت ارزان

ریخته گری آلومینیوم به چه معناست؟

ریخته‌گری آلومینیوم نوعی فرآیند فلزکاری است که شامل ریختن فلز مایع در قالب صورت می پذیرد،نه تنها این ریخته گری بلکه هر گونه صنعت ریخته گری، از ذوب فلز و ریختن فلز مایع درون قالب موردنظر صورت می پذیرد، وقتی صحبت از ریخته گری در تهران می شود، فرقی در روال کار ندارد. نکته حائز اهمیت این است که  نوعی از ریخته گری است که فقط از آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم به عنوان فلز مایعی که در قالب ریخته می شود استفاده می کند.از این صنعت ریخته گری برای ساخت قطعات پیچیده و دقیق بسیار کارآمد استفاده می شود.

ریخته گری آلومینیوم در تهران

ریخته گری در تهران  و شهرک های صنعتی اطراف آن؛ کارگاه های ریخته گری زیادی وجود دارد که کار ریخته گری را براحتی و با کیفیت ترین مواد در کمترین زمان برای شما انجام می دهد.فلز آلومینیوم در فرآیند ریخته‌گری  به شکل مایع گرم و ذوب می‌شود و سپس در قالب ریخته می‌شود. قالب باید با دقت ساخته شود، زیرا کیفیت آن تأثیر مستقیمی بر شکل و پرداخت سطحی  آلومینیوم تمام‌شده خواهد داشت.پس فالب آلومینیوم بسیار مهم می باشد.

ریخته گری آلومینیوم در قالب فلزی و روش های آن

قالب را می توان از مواد مختلفی از جمله فولاد ساخت، زیرا آلومینیوم نقطه ذوب پایین تری نسبت به فولاد دارد. ماده دیگری که می توان از آن قالب برای این کار ساخت ماسه است. برای این کار، شن و ماسه فشرده می شود تا شکل قسمت نهایی مورد نظر را به خود بگیرد. پس از تشکیل ماسه، آلومینیوم مایع را در آن ریخته و اجازه می دهیم تا خنک شود.

این فرایند دقیقا خواصی مشابه سایر اجزای آلومینیومی دارد. پس از تکمیل فرآیند ریخته‌گری، ریخته‌گری‌های آلومینیومی به سرعت یک لایه بیرونی از اکسید آلومینیوم تشکیل می‌دهند که به محافظت در برابر خوردگی کمک می‌کند.

آماده سازی قالب ریخته گری آلومینیوم در قالب

یک جعبه چوبی را با ماسه خشک پر کنید. عمق آن باید به اندازه ای عمیق باشد که شکلی را که می خواهید با آلومینیوم ذوب شده بسازید داشته باشد و همچنان چند اینچ ماسه زیر آن باقی بماند. این کار از کف چوبی در برابر دمای شدید آلومینیوم ذوب شده محافظت می کند.و کف چوبی ذوب و سوراخ نمی شود.

جعبه را روی یک میز در فاصله چند سانتی از کوره ذوب فلز قرار دهید. مطمئن شوید که فضای بین کوره و میز تمیز و خشک باشد.

ریخته گری آلومینیوم

مزایای ریخته گری آلومینیومی

  • یکی از مهمترین مزایای این است که قطعات تولید شده از آلومینیوم نسبت به سایر آلیاژها سبک ترمی باشند
  • علاوه بر این، آلومینیوم ریخته گری همه کاره، مقاوم در برابر خوردگی است.
  • با دیواره های نازک ثبات ابعادی بالایی را حفظ می کند و تقریباً در هر صنعتی قابل استفاده است.

کاربردهای ریخته گری آلومینیوم:

  • با کم کردن وزن قطعات تولید شده در خودرو، کارایی سوخت خودرو را بهبود می بخشد
  • آلومینیوم در طیف گسترده ای از تجهیزات شبکه و زیرساخت در صنایع مخابراتی و محاسباتی استفاده می شود زیرا جعبه ها و محفظه های فیلتر RF به اتلاف گرما نیاز دارند.
  • در دستگاه‌های دستی، ریخته‌گری‌ها محافظ EMI/RFI، استحکام و دوام با حداقل وزن را فراهم می‌کنند.
  • به دلیل عملکرد الکتریکی عالی و خواص محافظ آلومینیوم، حتی در محیط‌های با دمای بالا، آلومینیوم دایکاست برای اتصالات و محفظه‌های الکترونیکی ایده‌آل است.