ریخته گری

————————————————————————

ریخته‌گری آلومینیوم نوعی فرآیند فلزکاری است که شامل ریختن فلز مایع در قالب صورت می پذیرد،نه تنها ریخته گری آلومینیوم بلکه هر گونه صنعت ریخته گری، از ذوب فلز و ریختن فلز مایع درون قالب موردنظر صورت می پذیرد، وقتی صحبت از ریخته گری آلومینیوم در تهران می شود، فرقی در روال کار ندارد. نکته حائز اهمیت این است که  نوعی از ریخته گری است که فقط از آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم به عنوان فلز مایعی که در قالب ریخته می شود استفاده می کند.از این صنعت ریخته گری برای ساخت قطعات پیچیده و دقیق بسیار کارآمد استفاده می شود.

ریخته گری
ریخته گری آلومینیوم در تهران

ریخته گری آلومینیوم در تهران

ریخته گری آلومینیوم در تهران  و شهرک های صنعتی اطراف آن؛ کارگاه های ریخته گری زیادی وجود دارد که کار ریخه گری را براحتی و با کیفیت ترین مواد در کمترین زمان برای شما انجام می دهد.فلز آلومینیوم در فرآیند ریخته‌گری  به شکل مایع گرم و ذوب می‌شود و سپس در قالب ریخته می‌شود. قالب باید با دقت ساخته شود، زیرا کیفیت آن تأثیر مستقیمی بر شکل و پرداخت سطحی ریخته‌گری آلومینیومی تمام‌شده خواهد داشت.پس قالب آلومینیوم بسیار مهم می باشد.

ریخته گری آلومینیوم در قالب فلزی و روش های ریخته گری آلومینیوم

قالب را می توان از مواد مختلفی از جمله فولاد ساخت، زیرا آلومینیوم نقطه ذوب پایین تری نسبت به فولاد دارد. ماده دیگری که می توان از آن قالب برای ریخته گری آلومینیوم ساخت ماسه است. برای این کار، شن و ماسه فشرده می شود تا شکل قسمت نهایی مورد نظر را به خود بگیرد. پس از تشکیل ماسه، آلومینیوم مایع را در آن ریخته و اجازه می دهیم تا خنک شود.ریخته گری آلومینیوم خواصی مشابه سایر اجزای آلومینیومی دارد. پس از تکمیل فرآیند ریخته‌گری، ریخته‌گری‌های آلومینیومی به سرعت یک لایه بیرونی از اکسید آلومینیوم تشکیل می‌دهند که به محافظت در برابر خوردگی کمک می‌کند.

ریخته گری آلومینیوم در قالب فلزی
آماده سازی قالب ریخته گری

آماده سازی قالب ریخته گری آلومینیوم در قالب

یک جعبه چوبی را با ماسه خشک پر کنید. عمق آن باید به اندازه ای عمیق باشد که شکلی را که می خواهید با آلومینیوم ذوب شده بسازید داشته باشد و همچنان چند اینچ ماسه زیر آن باقی بماند. این کار از کف چوبی در برابر دمای شدید آلومینیوم ذوب شده محافظت می کند.و کف چوبی ذوب و سوراخ نمی شود.جعبه را روی یک میز در فاصله چند سانتی از کوره ذوب فلز قرار دهید. مطمئن شوید که فضای بین کوره و میز تمیز و خشک باشد.

مزایای ریخته گری آلومینیومی:

یکی از مهمترین مزایای این است که قطعات تولید شده از آلومینیوم نسبت به سایر آلیاژها سبک ترمی باشند.

با دیواره های نازک ثبات ابعادی بالایی را حفظ می کند و تقریباً در هر صنعتی قابل استفاده است.

علاوه بر این، آلومینیوم ریخته گری همه کاره، مقاوم در برابر خوردگی است.

کاهش سوخت

ریخته گری آلومینیوم با کم کردن وزن قطعات تولید شده در خودرو، کارایی سوخت خودرو را بهبود می بخشد.

مخابرات

آلومینیوم در طیف گسترده ای از تجهیزات شبکه و زیرساخت در صنایع مخابراتی و محاسباتی استفاده می شود زیرا جعبه ها و محفظه های فیلتر RF به اتلاف گرما نیاز دارند.

آلومینیوم

در دستگاه‌های دستی، ریخته‌گری‌های آلومینیومی محافظ EMI/RFI، استحکام و دوام با حداقل وزن را فراهم می‌کنند.

الکتریکی بالا

به دلیل عملکرد الکتریکی عالی و خواص محافظ آلومینیوم، حتی در محیط‌های با دمای بالا، آلومینیوم دایکاست برای اتصالات و محفظه‌های الکترونیکی ایده‌آل است.