شات پلاست

 ماشین شات بلاست چیست؟

دستگاه شات بلاست یک روش مکانیکی برای از بین بردن مواد ساینده با استفاده از چرخ گریز از مرکز برای حذف سطح و سایر ناخالصی ها از سطح کاربردهای فولادی است.

مزایایی اصلی را که دستگاه شات پلاست انجام می دهد:

  • سطوح را تمیز و رسوب زدایی می کند
  • بافت را برای افزایش چسبندگی رنگ اضافه می کند
  • با افزایش عمر پوشش، هزینه های نگهداری را به درستی کاهش می دهد

 سندبلاست چیست؟

سندبلاست عملیاتی است که به اجبار جریانی از مواد ساینده را بر روی یک سطح تحت فشار بالا به حرکت در می آورد تا یک سطح ناهموار را صاف کند، یا برعکس یک سطح صاف را زبر کند و یک سطح را شکل دهد یا آلودگی های سطح را از بین ببرد. ماسه در گذشته متداول ترین ماده مورد استفاده بود، اما از آنجایی که بیماری ریوی سیلیکوزیس ناشی از استنشاق طولانی غبار ایجاد شده توسط ماسه است، اکنون مواد دیگری به جای آن استفاده می شود.

 فرآیند شات بلاست چگونه است؟

شات بلاست روشی است که برای تمیز کردن، لایه برداری یا صیقل دادن فلز استفاده می شود. شات بلاست تقریباً در هر صنعتی که از فلز استفاده می کند، از جمله ساختمان سازی، ریخته گری، هوافضا، خودروسازی، کشتی سازی، ریل و غیره استفاده می شود. در شات بلاست دو فناوری استفاده می شود:

  • انفجار چرخ
  • انفجار هوا

تفاوت بین شات بلاست و سند بلاست چیست؟

پاسخ سند بلاست و شات بلاست هر دو فرآیندی هستند که در تمیز کردن مکانیکی سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از صنایعی که از فلز استفاده می کنند این روش ها را در کارهای روزمره برای زدودن خوردگی، رنگ و سایر فیلم ها و آماده سازی سطح برای پوشش استفاده می کنند. در هر دو روش، ریخته گری چدن کاری را نیز برای از بین بردن لایه‌های رنگ قدیمی، بلاست می‌کنند. اما تفاوت بین هر دو فرآیند فقط برای انواع اصلی و کاربردی است.

شات پلاست چیست؟

به فرایند پرتاب ساچمه های ریز فولادی به سطح فلزاتبه منظور پوسته زدایی بعد از عملیات ریختگری، زنگ زدایی، رنگ زدایی و تمیزکاری، شات بلاست می گویند.

شرکت زرین برنز تولید کننده طیف گسترده ای از قطعات یدکی ماشین های شات بلاست با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بهینه همراه با ماشین آلات پیشرفته برای اطمینان از محصولات قابل اعتماد می باشد. قطعات یدکی Blasting ما توسط کارشناسان در پارامترهای تعریف شده در سطح بین المللی آزمایش می شوند. در همین حال، این قطعات یدکی Blasting از فرآیند بررسی کیفیت ما عبور می کند و متخصصان ماهر ما از قطعات یدکی با دوام بالا، کارآمد و با کیفیت اطمینان می دهند. . قطعات اصلی دستگاه شات بلاست را می توان به شرح زیر مشاهده کرد:

نازل بلاست: ما نازل بلاست با کیفیت بالا را ارائه می دهیم و کلیه نیازهای عزیزان را برآورده می کنیم.